نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: افکار منفی همیشه باهامه

2171
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39795
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy افکار منفی همیشه باهامه

سلام من یه دختر۲۰ ساله ام که نزدیک به یه ساله که مدام افکاری به ذهنم میاد که مانع تمرکزم میشه
    مثلا وقتی دو تا از دوستام باهم صحبت میکنن من همش احساس میکنم که اضافیم یا اینکه دوست ندارن با من حرف بزنن ...
    گاهی هم که مادرم با خواهر کوچیکترم مهربونی میکنه احساس حسادت میکنم و اون لحضه هزار تا فکر میاد به ذهنم که چیکار کنم مادر و خواهرم فکر نکنن که من حسودم و این حرکتشون تاثیری روی من نذاشته و...
    همش احساس میکنم خانوادم و دوستام باهام یه جوری رفتار میکنن که من سرکوب بشم و میخوان من رو مغلوب کنن تو هر زمینه ایی و همشون یه جوریی میخوان خودشون رو برتر از من نشون بدن و منم مدام از این قبیل افکار به ذهنم میاد به خصوص توی جمع
    چیکاردکنم؟
    مشاوره ی حضوری هم به خاطر سطح فرهنگ پایین خانوادم ،نمیتونم برم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : نمیدونم چه مرگمه..

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ممکن است میزان عزت نفس شما به دلایلی کاهش پیدا کرده است. عزت نفس به معنای اندیشه خودمان در مورد شخصیت و ویژگی هایمان است داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان و اینکه چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم . زمانی که عزت نفس پایین باشد می تواند به مرور زمان باعث شود ما احساس خوبی نسبت به خودمان نداشته باشیم دایم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم یا فکر کنیم دیگران ما را دوست ندارند و نسبت به چالش های زندگی احساس پوچی و ناتوانی می کنیم.
    این اتفاق ممکن استه به دلیل مقایسه مداوم خودمان با دیگران یا دریافت پیام های تو به اندازه کافی خوب نیستی از سمت خانواده، دوستان و .. صورت گرفته باشد و در سن شما احتمال اینکه این اتفاق بعد از یک اتفاق روحی یا استرس به سراغتان آمده باشد زیاد است.
    1. اندیشه های منفی که در مورد خودتان دارید را یاداشت کنید. مثلا جمله خودتان دیگران دوست ندارند با من صحبت کنند و ...
    2. سعی کنید شواهدی را که خلاف آن وجود دارد در جلو آن یاداشت کنید
    3.سعی کنید ویژگی های مثبت خودتان را در ستون دیگری در جلو آنها یاداشت کنید
    سعی کنید موارد دیگر را که به مرور به ذهنتان می آیند را یاداشت کنید و برگه را در جایی قرار دهید و هر روز چیزی به آن اضافه کنید یا آن را بخوانید
    سعی کنید مهارت های جدید کسب کنید در ورزش یا هنر و ...، روابط دوستیتان را گسترش دهید .با خودتان مهربان باشید. این یعنی در زمان‌هایی که احساس می‌کنید رفتاری خودمنتقدانه در پیش گرفته‌اید، با خودتان مهربان و ملایم باشید. به این فکر کنید که در چنین موقعیتی با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کردید. چون ما اغلب به دیگران توصیه‌های بسیار بهتری می‌کنیم تا به خودمان. به دلیل اینکه بخواهید مورد تایید دیگران قرار بگیرید به هر چیزی جواب مثبت ندهید نه گفتن را در مواردی که به شما آسیب می رساند تمرین کنید.
    برای بررسی دلیل به وجود آمدن این مشکل بهتر است به صورت حضوری مراجعه داشته باشید تا سریع تر جواب بگیرید اما در صورت که نتوانستید موارد بالا را انجام دهید .
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39795
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمیدونم چه مرگمه..

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    ممکن است میزان عزت نفس شما به دلایلی کاهش پیدا کرده است. عزت نفس به معنای اندیشه خودمان در مورد شخصیت و ویژگی هایمان است داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان و اینکه چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم . زمانی که عزت نفس پایین باشد می تواند به مرور زمان باعث شود ما احساس خوبی نسبت به خودمان نداشته باشیم دایم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم یا فکر کنیم دیگران ما را دوست ندارند و نسبت به چالش های زندگی احساس پوچی و ناتوانی می کنیم.
    این اتفاق ممکن استه به دلیل مقایسه مداوم خودمان با دیگران یا دریافت پیام های تو به اندازه کافی خوب نیستی از سمت خانواده، دوستان و .. صورت گرفته باشد و در سن شما احتمال اینکه این اتفاق بعد از یک اتفاق روحی یا استرس به سراغتان آمده باشد زیاد است.
    1. اندیشه های منفی که در مورد خودتان دارید را یاداشت کنید. مثلا جمله خودتان دیگران دوست ندارند با من صحبت کنند و ...
    2. سعی کنید شواهدی را که خلاف آن وجود دارد در جلو آن یاداشت کنید
    3.سعی کنید ویژگی های مثبت خودتان را در ستون دیگری در جلو آنها یاداشت کنید
    سعی کنید موارد دیگر را که به مرور به ذهنتان می آیند را یاداشت کنید و برگه را در جایی قرار دهید و هر روز چیزی به آن اضافه کنید یا آن را بخوانید
    سعی کنید مهارت های جدید کسب کنید در ورزش یا هنر و ...، روابط دوستیتان را گسترش دهید .با خودتان مهربان باشید. این یعنی در زمان‌هایی که احساس می‌کنید رفتاری خودمنتقدانه در پیش گرفته‌اید، با خودتان مهربان و ملایم باشید. به این فکر کنید که در چنین موقعیتی با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کردید. چون ما اغلب به دیگران توصیه‌های بسیار بهتری می‌کنیم تا به خودمان. به دلیل اینکه بخواهید مورد تایید دیگران قرار بگیرید به هر چیزی جواب مثبت ندهید نه گفتن را در مواردی که به شما آسیب می رساند تمرین کنید.
    برای بررسی دلیل به وجود آمدن این مشکل بهتر است به صورت حضوری مراجعه داشته باشید تا سریع تر جواب بگیرید اما در صورت که نتوانستید موارد بالا را انجام دهید .
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید
    سلام خیلی ازتون ممنونم بابت راهنماییتون.
    بله من خیلی به خودم گیر میدم و همش نگران قضاوت های بقییه راجب خودمم، خیلی هم خودم رو قضاوت میکنم.
    حتما به راهکارهاتون عمل میکنم ،بازم ممنونم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43602
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : افکار منفی همیشه باهامه

نقل قول نوشته اصلی توسط sfpari نمایش پست ها
    سلام من یه دختر۲۰ ساله ام که نزدیک به یه ساله که مدام افکاری به ذهنم میاد که مانع تمرکزم میشه
    مثلا وقتی دو تا از دوستام باهم صحبت میکنن من همش احساس میکنم که اضافیم یا اینکه دوست ندارن با من حرف بزنن ...
    گاهی هم که مادرم با خواهر کوچیکترم مهربونی میکنه احساس حسادت میکنم و اون لحضه هزار تا فکر میاد به ذهنم که چیکار کنم مادر و خواهرم فکر نکنن که من حسودم و این حرکتشون تاثیری روی من نذاشته و...
    همش احساس میکنم خانوادم و دوستام باهام یه جوری رفتار میکنن که من سرکوب بشم و میخوان من رو مغلوب کنن تو هر زمینه ایی و همشون یه جوریی میخوان خودشون رو برتر از من نشون بدن و منم مدام از این قبیل افکار به ذهنم میاد به خصوص توی جمع
    چیکاردکنم؟
    مشاوره ی حضوری هم به خاطر سطح فرهنگ پایین خانوادم ،نمیتونم برم.
    منم دقیقا همین مشکل رو دارم
    خ بده
    همش احساس میکنم همه از من بدشون میاد هیچچ می منو دوست ندارن هیچ کس منو قبول ندارن هیچ کس موافق من نیست هیچ کس از من حمایت نمیکنه و از کاه کوه می‌سازم و همینطور بهش فکر میکنم و همش یادم میاد.
    ویران کننده هست

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Emma94 نمایش پست ها
    منم دقیقا همین مشکل رو دارم
    خ بده
    همش احساس میکنم همه از من بدشون میاد هیچچ می منو دوست ندارن هیچ کس منو قبول ندارن هیچ کس موافق من نیست هیچ کس از من حمایت نمیکنه و از کاه کوه می‌سازم و همینطور بهش فکر میکنم و همش یادم میاد.
    ویران کننده هست

سلام باید تاپیک مجزا بزنید و به لینک زیر برین ومشکلتون رو بنویسید و سپس ارسال کنید
    https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=122

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز مسلما وقتی مدام اینگونه افکار در ذهن پرسه بزنند و ما هم به آنها توجه نشان دهیم، احساسات ناخوشایندی را تجربه خواهیم کرد که کاملا هم قابل درک است.
    درباره اینکه آیا در زمینه های دیگر هم چنین افکاری دارید یا خیر و یک سال اخیر آیا اتفاقی افتاده است که اینگونه افکار در ذهن شما پررنگتر شده اند، توضیحات کافی ارایه ندادید.
    اما به طور کلی افکار سرزنش آمیز و یا قضاوتگرانه و کلا افکار منفی در ذهن همه افراد کم و بیش وجود دارد.
    اما آنچه باعث تفاوت افرادی که در این زمینه دچار مشکل می شوند با آن دسته که زندگی عادی خودشان را دارند این است که دسته اول اینگونه افکار را زیادی جدی گرفته و به آنها معنا و اعتباری فراتر از یک فکر می دهند.
    طوری که انگار واقعیت هستند و بعد تلاش می کنند آنها را خنثی کنند یا از آن فرار کنند و یا مانع ورود اینگونه افکار به ذهنشان شوند.
    اگرچه افکار آمده اند که به انسانها در حل مساله کمک کنند اما گاهی خودشان تبدیل به یک مساله و مشکل می شوند آن هم زمانهیی که محتوای سرزنش آمیز و قضاوتگرانه ای دارند.
    در اینگونه موارد به نظر می رسد نه تنها به ما کمکی نمی کنند بلکه مانع ما برای داشتن یک زندگی خوشایند می شوند.
    اگر هدف کلی انسانها را رسیدن به اهداف و خواسته ها و زندگی در مسیر تحقق ارزشها و آنچه به زندگی شان معنا می دهد بدانیم، اگر هر فردی با تعیین چشم انداز و خواسته هایش و بعد تبدیل آنها به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، مسیر زندگی اش را مشخص کرده و در مسیر آن حرکت کند، تنها افکاری دارای ارزش و اعتبار هستند که ما را در پیمودن این مسیر یاری و کمک کنند تا بهتر پیش برویم.
    در غیر اینصورت مانعی هستند که باید با شناسایی آنها، فقط بتوانیم نظاره گر آنها باشیم.
    درست مانند ابرهای بارن زایی که در آسمان پدیدار شده و باران خودشان را می زنند و بعد هم می روند و آسمان باز هم صاف و آفتابی می شود.
    ذهن ما هم می تواند فضایی به اینگونه افکار بدهد تا بیایند و بروند اما اجازه ندهیم که بر روی ما تاثیر و تسلط پیدا کنند چرا که ما مسیرمان را از قبل شناسایی و برای آن برنامه ریزی کرده ایم.
    بنابراین شما هم اگر خواسته هایی دارید که از آنها باخبرید ولی کاری برایشان نمی کنید و یا حتی نمیدانید و تصویری که از خود ایده آلتان دارید با خود واقعیتان تفاوت و فاصله زیادی دارد و نمی دانید برای آن چه کنید، احساس سردرگمی کرده و درگیر و گرفتار افکاری می شوید که ممکن است در واقع همان موانعی باشند که شما از وجود آنها بی اطلاع و غافل هستید.
    ممکن است در حوزه روابط بین فردی حساس باشید و نیازمند مهارت بیشتری در این زمینه باشید و یا لازم باشد برای افزایش احساس کارامدی خودتان توانمندی هایتان را در حوزه های مدنظرتان تقویت کنید.
    برای دریافت راهنمایی و ارزیابی در تمامی این موارد می توانید از مشاوره فردی به صورت تلفنی و حضوری استفاده کنید.
    از آنجا که شما یک جوان بالغ بیست ساله هستید و اگرچه درباره اینکه اکنون چه می کنید و آیا مشغول درس خواند هستید یا خیر توضیحی نداده اید، اما می توانید جدای از نظر و عقاید خانواده تان، خودتان برای دریافت کمک حرفه ای اقدام نمایید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد